שירותים

בני משפחה מטפלים (caregivers) הם המטפלים הלא-פורמליים, אלו שאינם מקבלים שכר או תשלום עבור טיפול בהוריהם הזקנים בין אם ההורה הוא מבוגר הזקוק לעזרה או הופך לסיעודי, תלוי, ובין אם מדובר באדם זקן המטופל בבית על ידי בן/בת זוגו. 

להמשך קריאה

פתאום באמצע החיים, אנחנו מוצאים את עצמנו ניצבים לראשונה בפני מצבים חדשים ולא מוכרים; עלינו לקבל החלטות קשות בנושאים שמעולם לא נתקלנו בהם. כיצד מתמודדים עם ההזדקנות של ההורים, ירידה בזיכרון, שינויי התנהגות או תפקוד?

להמשך קריאה

בגילאים מתקדמים ולעת זיקנה קיימת ירידה ביכולות. השינויים בהתנהגות או בתפקוד באים לידי ביטוי בירידה בזיכרון, חוסר התמצאות בזמן ובסביבה, קושי בקבלת החלטות בסיסיות, חשיבה, תכנון, התנהלות כספית או קשיים בתפקודים היומיומיים.

להמשך קריאה

כתיבת סיפור חיים היא יציאה למסע בזמן. פעולת ההיזכרות היא חוויה מרגשת, נוסטלגית, לעיתים מטלטלת ומדמיעה העוזרת להבין מאין באת ומה עברת. הכתיבה משמשת ככלי טיפולי, הנועד לתת ערך ומשמעות לחוויות ולזיכרונות העבר. 

להמשך קריאה

אין משפחה שלא ניצבת מול מצבים ואירועים המעמידים את בני ביתה בפני קונפליקטים הנראים כחסרי פתרון; כיצד ניתן להגיע לפשרה במריבת אחים? סיכסוכים משפחתיים בנושא בן ממשיך ? כיצד נקבע אופי הטיפול בהורים המזדקנים, מי קובע? 

להמשך קריאה

תוחלת החיים המתארכת יצרה צורך לתכנן את הזיקנה - בריאותית, כלכלית, חברתית ונפשית. התא הזוגי משתנה, המבנה המשפחתי. חשוב להיערך ולתכנן את המחצית השניה של החיים. אף אחד לא רוצה להזדקן אך כולם רוצים להאריך ימים. 

להמשך קריאה