שירותים

גישור משפחתי - מסכסוך ומשבר להסכמות

אין משפחה שלא ניצבת מול מצבים ואירועים המעמידים את בני ביתה בפני קונפליקטים הנראים כחסרי פתרון; כיצד ניתן להגיע לפשרה במריבת אחים? האם יש זכויות לבן שרוצה לשפץ את ביתו מכספי הוריו? סיכסוכים משפחתיים בנושא בן ממשיך? האם יש צורך בשותפות בחשבון הבנק של ההורים? כיצד נקבע אופי הטיפול בהורים מזדקנים, ועל מי מוטלת האחריות בקבלת ההחלטות? מי מחליט האם ההורה יישאר בבית או יעבור לבית אבות? מהי אפוטרופסות? האם על ההורים לכתוב צוואה? מי הוא הבןהמועדף? כיצד להתמודד עם גירושי הורים בגיל השלישי?
רוב האנשים נוטים לחשוב שמרבית הבעיות המשפחתיות צצות בסביבות גילאי השלושים, במשפחות צעירות שבונות את עצמן. אך הגיע הזמן להכיר במציאות; הבעיות קיימות בלי קשר לגיל. הן לא נעלמות. אך יש להן פתרונות.
גישור משפחתי נועד לפתור וליישב סכסוכים בין בני המשפחה, ליצור את הפיתרון שיספק את כל הצדדים המעורבים.

גישור בזיקנה מתמחה בגישור בו אחד הצדדים או שניהם זקנים והמגשרת, מכירה את דרך ההידברות והצרכים של האדם הזקן מהיותה גרונטולוגית, מומחית לגיל זיקנה ומגשרת משפחתית ובזיקנה.

מה עושים?

המרכז לענייני משפחה מציע סדרה של שלושה עד שישה מפגשים, הנבנית בהתאמה למשבר אותו אתם מעוניינים לפתור.
תוך כדי פגישות משותפות ופגישות אישיות, אנו מתווים דרך להידברות, לזיהוי אינטרסים ולהסכמות.

היתרון של גישור על פני הגעה לבית משפט, טמון ביכולת להגיע לפתרון יצירתי, העולה על ידי הצדדים בגישור, מוסכם בין הצדדים, הסכמה שאינה מוכתבת על ידי שופט ומקבלת תוקף של פסק דין (מוגשת אם הצדדים מבקשים לאישור בית המשפט). כך, כל הצדדים יכולים להביע את רצונותיהם, ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורם. למצב של WIN-WIN, בתהליך קצר וממוקד בו כל הצדדים יוצאים מרוצים.

gishur mishpati