שירותים

תכנון זיקנה - Well-being 

תוחלת החיים המתארכת יצרה צורך לתכנן את הזיקנה - בריאותית, כלכלית, חברתית ונפשית. התא הזוגי משתנה, המבנה המשפחתי. מבוגרים גילאי 50+ כדאי ורצוי שייערכו לקראת אמצע החיים ואילך כדי לשמור על איכות חיים בגיל השלישי ובזיקנה. עליהם להבין את הצרכים והמשאבים להם יידרשו ולתכנן את המחצית השניה של החיים. עליהם לישאוף לאיכות חיים טובה, לתחושת Well-being, רווחה נפשית מיטבית, לתכנן מהי ההתנהלות הכספית התואמת יכולותיהם, את הפעילויות, התפקידים החברתיים, התפקידים במשפחה, המשך ההתפתחות האישית והעשייה. 

החיים ממשיכים בגיל השלישי והם יכולים להיות מצוינים. חשובה פתיחות לזוגיות, לקשרים, לעיתים פרק ב' או ג' וחשובה החשיבה וההכנה להתנהלות נכונה כדי שאפשר יהיה לחיות את החיים הטובים בגימלאות.

אף אחד לא רוצה להזדקן אך כולם רוצים להאריך ימים. לא מספיק להכניס שנים לחיים אלא חיים לשנים.

מה עושים?

מכניסים חיים לשנים, מתכננים את השנים לאחר הפרישה לגימלאות, מפנימים שינויים. מנהלים את הזמן, נרשמים לפעילויות מעניינות ומאתגרות, שומרים על המשקל בהתעמלות מותאמת ודיאטה (לרוב ים-תיכונית), משתתפים בחוגים, נרשמים ללימודים, קוראים ספרים, יוצאים לטיולים, מקשיבים למוסיקה, יוצרים חוויות מהנות ובילויים עם משפחה וחברים.

תחושת ה-Well-being - רווחה נפשית, המשמעות של השגת איכות חיים בגיל השלישי, משפיעה על הדימוי העצמי ותחושת המסוגלות. חשובה הדרך הנכונה להתבגר יפה, להזדקן בחן.

היכולת לחיות טוב בזיקנה היא בידיכם. אם נערכים נכון - הזיקנה נראית מבטיחה, מאושרת ומרגשת.

 

zugiut baskina2

zugiut basikna1